Být svatý? To se lehko řekne, ale jak to dokázat? Autor má řešení. Není jednoduché ani laciné, ale je možné.
Jednak nám Bůh dal základ svatosti tím, že nám dal Krista, a dále je na nás, komu se podřizujeme. Není to ani tolik o naší snaze, jako spíš o to, koho posloucháme.
A další část knihy popisuje, co to „žít svatě“ prakticky znamená.
Autor čtenářům nevyčítá, že nikdo není svatý. Sice říká, že je ostuda, když někdo svatý žije hříšně, ale William MacDonald, mimo jiné autor Biblického komentáře, zároveň ukazuje cestu.
I svatí lidé hřeší. Ale nemusí v tom zůstat. Svatost nespočívá v tom, že člověk nehřeší, ale že stojí o odpuštění, že ho přijme – že má odpuštěno.
Křesťané nejsou lidé bez hříchu, ale lidé, kterým byly hříchy odpuštěny. Ti, komu bylo odpuštěno (mimochodem Bible právě tyto lidi označuje jako svaté), mají pro život jiné hodnoty. Záleží jim na tom, aby už nehřešili.
A právě toto kniha Zapomenutý příkaz připomíná. Popisuje nesvatý život svatých lidí, pak vysvětluje princip, že svatým se člověk stává Božím zásahem, když přijme Krista, a zbytek knihy věnuje praktické svatosti.
Svatost se týká každé oblasti našeho života. Záleží na tom, jak mluvíme, co jíme, jaké máme nálady, co si myslíme a konec konců i svatě můžeme prožívat i svou sexualitu (a nemusí to znamenat abstinenci).
Tato kniha vám pomůže vidět život v nové dimenzi.>
Jako křesťané zdůrazňujeme často různé příkazy Pána Ježíše pro náš život a přitom zapomínáme na jeden podstatný: Buďte svatí! Co to pro nás znamená?>